O nas

Kochamy drewno

    
    

Obecnie

Jesteśmy niewielką firmą świadczącą głównie usługi tartaczne i stolarskie. Pomimo naszego niewielkiego rozmiaru posiadamy bardzo szeroką ofertę wyrobów tartacznych oraz szeroki zakres usług. Dzięki długoletniemu doświadczeniu oraz stałych dostawcach zapewniamy produkty wysokiej jakości w przystępnej cenie. Nasz zakład mieści się w powiecie tarnowskim w gminie Ciężkowice w miejscowości Kipszna - mapa.

Początki naszej firmy lata sześćdziesiąte

     Korzenie naszej firmy wywodzą się z lat 60 XX wieku, pierwszą banzegę (prototyp tartaku) posiadał dziadek obecnego właściciela  Jan Truchan. Banzega była wtedy zakupiona na potrzeby własnej produkcji - budowa domu,  często jednak przychodzili okoliczni mieszkańcy po usługę. Ze względu na problemy zdrowotne tartak przestał funkcjonować na początku lat 70 ubiegłego wieku. Był więc aktywny przez zaledwie kilka lat.

 

 

Trudne czasy PRL 197?-1987

Przez kolejne lata nikt nie myślał nawet o zakładaniu jakiejkolwiek prywatnej działalności. Trudne czasy komuny i ich głupich nieekonomicznych zasad, tzw. "dawanie każdemu po równo" sprawiło, że wszystko stało w miejscu również nasz zakład stał.

Reaktywacja 1987

    W 1982 roku spalił się jeden z budynków gospodarczych, jego odbudowa była bardzo trudna ze względu na czasy PRL kiedy to pieniędzy było pod dostatkiem ale brakowało surowców.  Michał Rąpała - zięć Jana Truchana postanowił kontynuować pomysł zapoczątkowany przez teścia, głównie na własny użytek aby możliwa była odbudowa spalonego budynku. Banzega została zastąpiona tartakiem własnej konstrukcji przedstawionym na zdjęciu z boku. Po odbudowie spalonego budynku tartak był prowadzony pod pretekstem wykonywania wyrobów na własny użytek. Z usług korzystali jednak chętnie ludzie w najbliższej okolicy.

Nasz obwoźny tartak oferuje usługi między innymi w następujących miejscowościach: Ciężkowice, Zakliczyn, Gromnik, Zborowice, Pławna, Pleśna, Jastrzębia, Siekierczyna, Jamna, Kąśna Górna, Kąśna Dolna, Siemiechów, Chojnik, Rzepiennik Strzyżewski, Rzepiennik Biskupi, Zborowice, Falkowa, Siedliska, Tuchów, Chojnik, Burzyn, Turza, Mszanka, Tarnów, Jodłowa, Lipnica Wielka, Jasienna, Korzenna, Szalowa, Stróże! To tylko niektóre miejscowości, w których wykonywaliśmy usługi.